Strona główna / Archiwum / Rok 2013

Czekaliśmy, czekaliśmy i w końcu jest!!!!!!!!!Święty Mikołaj…….

26.11.2013 Gościła w Przedszkolu Julia Pantol , siostra Filipa Pantola z IV grupy, która jest uczennicą Muzycznej Szkoły i gra na rzadkim instrumencie jakim jest Fagot. Pokazała nam jak się na nim gra, a także z jakich części się składa. Julia musi mieć duuuużo siły, żeby dmuchać w ten instrument !!

Listopadowy Koncert Lubuskiego Biura Koncertowego – Gościł u nas prawdziwy Klown!

Gośćmi w naszym przedszkolu byli Sokolnicy z Fundacji św. Huberta – gwiazdą tego spotkania była Pustułka  Zosia – najmniejszy ptak z rodziny sokołów. Robiliśmy wspólnie pajęczynę , bo rozmawialiśmy o pająkach, że wcale nie są takie straszne! Ciekawe co Sokolnicy przywiozą nam następnym razem?

Zbożowe Mandale w Akademii Zdrowego Przedszkolaka- grupa II, III, IV

IV grupa została zaproszona przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci na Poranek Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości.

Było dużo śmiechu, radości, wzruszeń. Maluchy stanęły na wysokości zadania! Razem z Misiem pokazały że mogą już być Przedszkolakami!!

Pasowanie czas zacząć!!!

Pasowanie na Przedszkolaka 07.11.2013

  24.10.2013 Przyjechały do nas Panie z LPGK i pokazywały nam na czym polega segregowanie i jak wielkie znaczenie dla przyrody ma segregowanie śmieci, dbanie o czystość wody oraz zbieranie makulatury. 25.10.2013 przybył do nas teatrzyk  z przedstawieniem "Kalejdoskop Zagrożeń" w którym aktorzy przedstawili w kilku scenkach niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać dzieci na drodze,  podczas spotkania z osobą nieznajomą (obcą) oraz podczas spotkania z groźnym, agresywnym psem. Występ pomógł przedszkolakom w uczeniu się prawidłowych zachowań i postaw oraz w przewidywaniu skutków niewłaściwego zachowania.

Pierwszym koncertem Lubuskiego Biura Koncertowego (18.10.2013), rozpoczęliśmy co miesięczne spotkania z muzyką. Tym razem poznaliśmy instrumenty o nazwie Kozioł, kontrabas, a także przyśpiewki weselne. Aż nogi same do tańca się rwały!

14.10.2013 Dzień Edukacji Narodowej. Wspólnie świętowaliśmy z dziećmi i wszystkimi pracownikami przedszkola. Gr. I pierwszy raz zaprezentowała się przed szerszą publicznością. Byliśmy z Nich dumni!!!

09.10.2013 Pożegnaliśmy nasze cieplutkie lato!!!Przywitaliśmy Jesień!! Wszystkie dzieci ogłosiły całej okolicy,że teraz bedzie z nami Jesień! Potem bawiliśmy się na wielkiej dmuchanej ślizgawce! Sponsorem naszej niespodzianki było Centrum Edukacyjno- Rekraacyjne "Nibylandia"
DZIĘKUJEMY!
Po wakacjach przybył do nas niespodziewany gość – Lew – pytał się jak było na wakacjach, dał wszystkim dzieciom kredki, aby mogły narysować co robiły na wakacjach, a na koniec rozdawał balony!!!!
I WITAMY MALUCHY!!!!! GR I.
Witamy II grupę, III grupę, IV grupę po wakacjach!!!!!!!
I TO JUŻ JEST KONIEC ………. 22.06.2013 ZA PRACĘ PRZEZ CA ROK SZKOLNY DLA PANI DYREKTOR, PAŃ NAUCZYCIELEK, PAŃ TECHNICZNYCH, PAŃ KUCHAREK  I NASZYCH KOCHANYCH MILUSIŃSKICH NASZ COROCZNY PIKNIK RODZINNY….               DOZOBACZENIA W PRZYSZŁYM 2013/2014 ROKU!!
Zakończenie Roku 20.06.2013 (IV Liceum Ogólnokształcące) , mhhhh… i znowu tak szybko mineło.. Pokazaliśmy jak zwykle na co nas stać, a stać nas na bardzo dużo! Tym razem swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wiceprezydent Legnicy Dorota Purgal.
I grupa razem z rodzicami wybrała się na podsumowanie roku szkolnego do Jaroszówki, Wspaniała zabawa, radość dzieci, integracja rodziców. O to chodziło!
14.06.2013  Pożegnanie Starszaków przez wszystkie grupy przedszkolne. Każda grupa zaśpiewała dla swoich starszych kolegów.
03.06.2013 w naszym przedszkolu byli niesamowici goście! Prawdziwi Rycerze!! Mieli szable , zbroje a nawet dyby!
29.05.2013 wyjazd do Jaroszówki do gospodarstwa  agroturystycznego "U Babuni" – prezent na Dzień Dziecka dla naszych milusińskich- musieli sobie naprawdę zasłużyć bo to był jedyny słoneczny dzień w porze deszczowej.

Jak co roku o tej samej porze składamy wszystkim Mamusiom i Tatusiom Najlepsze Życzenia!!

III grupa 20 kwietnia wybrała się do Dino Parku w Szklarskiej Porębie. Niektóre dinozaury były naprawdę wielkie!!!!!!!!!!!!

  Kwietniowy koncert Lubuskiego Biura Koncertowego był pod znakiem Akademii Pana Kleksa, dlatego zawitała do nas Kaczka Dziwaczka. Starszaki byli gośćmi w Hucie Miedzi Legnica , w końcu wiemy co takiego tam się robi i dlaczego trzeba mieć takie „przebranie”. Sprzątaliśmy, sprzątaliśmy, sprzątaliśmy, sprzątaliśmy…….. tą naszą „lokalną” kulę ziemską. Odwiedzili nas Strażnicy Miejscy i Fundacja ”Psi Ratownicy”, wiemy jak sie zachować gdy spotkamy nieznajomego psa, ale jak znamy psa to wiemy jak sie z nim bawić Wizyta sokolników z Fundacji św. Huberta – piękne, dzikie ptaki, one nas się nie bały a my ich….troszeczkę. Koncert Marcowy Lubuskiego Biura Koncertowego II grupa wzięła się do roboty i zrobiła ogródek w sali, obserwują codziennie zmiany w nim zachodzące W tym roku baaaaardzo mocno, mocno chcieliśmy żeby Wiosna do nas przyszła , i wreszcie JEST! 19.03.2013 Gościł u nas teatr Urwis z Krakowa ze spektaklem Ekobartek- wiadomości na temat segregowania śmieci mamy w małym palcu! 22.02.2013 Gość w Przedszkolu Pan Leśniczy – opowiadał nam jak zwierzęta w lesie budzą sie do wiosny i jakie wydaja odgłosy. My się zimy nie boimy!!! W karnawale same bale!!! Droga Babciu, Drogi Dziadku! Najlepsze życzenia!! IV grupa przygotowała dla całego przedszkola i swoich rodziców „Jasełka”- bardzo dużo ćwiczyli, śpiewali, recytowali, nasi mali aktorzy zdali egzamin.

<<< wstecz